SMALL

Problemy w pracy?

Reprezentujemy pracowników budowlanych i restauracji, kasjerów, przedstawicieli handlowych, pracowników służby zdrowia oraz asystentów administracji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KONTAKT


Naruszenia dotyczące pracy poza godzinami pracy i telepracy

Wielu pracodawców wymaga lub zezwala swoim pracownikom na wykonywanie pracy poza godzinami pracy, która jest korzystna dla firmy, ale niezgodnie z prawem nie wlicza tego czasu do 40-godzinnego tygodnia pracy pracownika. Prawo wymaga, aby pracownicy otrzymywali wynagrodzenie za cały faktycznie przepracowany czas – od momentu przybycia do pracy do momentu opuszczenia zmiany, niezależnie od tego, kiedy zmiana miała się rozpocząć lub zakończyć. Masz prawo do zapłaty za każdą minutę spędzoną na pracy na rzecz swojego pracodawcy.

Najpowszechniejsza forma pracy poza godzinami pracy polega na tym, że pracownicy są proszeni o przerwanie pracy i kontynuowanie pracy lub spóźnienie się. Czasami pracodawcy cofają się i „golą” godziny z kart dziurkacza lub elektronicznych kart czasu pracy. Ale masz również prawo do wynagrodzenia za pracę, którą Twój pracodawca może uznać za „poza godzinami pracy”, na przykład:

  • zakładanie wymaganego umundurowania i wyposażenia ochronnego w miejscu pracy
  • czyszczenie, konserwacja lub kontrola sprzętu
  • załadunek pojazdów przed wyruszeniem na miejsce pracy
  • odbieranie lub zostawianie materiałów w sklepie
  • uruchamianie systemów komputerowych
  • wykonywanie zadań w domu
  • sprawdzanie poczty elektronicznej i odbieranie połączeń telefonicznych poza biurem
  • podróżowanie między miejscami pracy lub miejscami pracy
  • sprzątanie miejsca pracy
  • czas spędzony między rozmowami jako telemarketer lub sprzedawca

Ponieważ ta praca „po godzinach” jest często niezbędną częścią pracy, pracodawcy zazwyczaj są zobowiązani do płacenia pracownikom za jej wykonywanie.

Wielu pracowników z branży budowlanej, fabrycznej i usługowej spędza znaczną ilość czasu (na przykład dziesięć minut lub więcej) przed i po zmianie, nie tylko zakładając lub zdejmując wymagane mundury i wyposażenie, ale także jeżdżąc między miejscami pracy, podnosząc i zrzucanie materiałów oraz sprawdzanie, czyszczenie i konserwację sprzętu. Wiele z tych czynności zalicza się do Twojej pracy i możesz mieć prawo do otrzymania wynagrodzenia za ich wykonywanie.

Nasza kancelaria ma doskonałe osiągnięcia w stanowych i federalnych pozwach zbiorowych dotyczących pracy poza godzinami pracy, naruszeń telepracy i innych niewypłaconych wynagrodzeń. Jesteśmy znani i szanowani w Nowym Jorku i New Jersey. Jeśli uważasz, że Twój pracodawca Cię wykorzystuje, zadzwoń do jednego z naszych doświadczonych prawników i umów się na bezpłatną i poufną konsultację. Nasze godziny pracy to 9:00-18:00, z możliwością umówienia się na weekendy i późne wieczory po wcześniejszym ustaleniu. Dostępne są usługi w języku hiszpańskim, polskim i rosyjskim.

Virginia i Ambinder — Gdzie praca idzie do zwycięstwa.

Masz problemy z pracodawcą? Udało nam się odzyskać miliony dolarów dla naszych klientów.

Bezpłatna konsultacja! Mówimy po polsku!
Tel.: / Text: 347-450-3205 - Proś Marię